Vaduz Gezi Fotoğraf Rehberi

Lihtenştayn

Fürstentum Liechtenstein

Vaduz Gezilecek Yerler, Vaduz'da nerelere gidilir, vaduz ulaşum, lihtenştayn gezilecek yerler

Vaduz Gezi ve Fotoğraf Rehberi : Liechtenstein (Lihtenştayn) nerede?, orta Avrupa’da, İsviçre ve Avusturya arasında, 160 kilometrekare yüzölçümlü küçük bir ülke. 11 ilçeye bölünmüş olan ülkenin başkenti Vaduz, en büyük kenti ise Schaan. Katar ve Lüksemburg’dan sonra dünyada kişi başı gelir düzeyinin en yüksek olduğu üçüncü ülke olan Lihtenştayn’da toplam 37bin kişi yaşıyor.


Vaduz Gezi ve Fotoğraf Rehberi
Lihtenştayn – Vaduz Haritası

GENEL BİLGİLER

Dünya’nın en küçük devşetlerinden Lihtenştayn’a hoş geldiniz. Alplerin eteklerinde bulunan ülke, kış sporlarının merkezi konumunda.

Lihtenştayn hakkında ilk izlenim: Muhteşem doğa, refah ve huzur.


Vaduz Gezi ve Fotoğraf Rehberi
Vaduz Şehir Merkezi

HIZLI BİLGİLENDİRMELER

  • Dil : Almanca
  • Popülasyon: 37,300
  • Para Birimi: İsviçre Frangı
  • Vize ve Giriş : Ülkeye girerken pasaport kontrolü yok.
  • Vaduz 12. yüzyılda kurulmuş.
  • Ülkede yaşayanların %34’ü yabancı

Lihtenştayn Kültürü

Nüfusun üçte biri yabancılardan oluşan ülkenin anadili Almanca’dır. Okuma yazma oranı %100 olan Lihtenştayn’da 4 adet üniversite ve akademi bulunuyor.

Neler Yaparım?

Vaduz ve çevresinde yapılabilecek şeylerden Vaduz Gezi ve Fotoğraf Rehberi için benim 6 tavsiyem:

1. Vaduz Kalesi’ne bakış – Vaduz’u tepeden gören harika bir yapı olan Vaduz Kalesi’ne çıkan yolun hemen başında bir kafe bulunuyor. Özellikle kahve ve sıcak çikolatası oldukça lezzetli. Kale oldukça sevimli ve panoramik fotoğraflar çekmek için ideal bir nokta.

2. Liechtenstein Center’ı ziyaret et – Vaduz’un ana caddesi üzerinde yer alan Liechtenstein Center, hediyelik eşyalar, şarap ve pul satın alabileceğiniz, pasaportunuza Liechtenstein damgası vurdurabileceğiniz tipik bir turizm bürosu.

3. Ulusal Müze turu – Maksimum iki saat ayırarak Lihtenştayn tarihi hakkında bilgi alabilirsin. Mükemmel bir pul koleksiyonu bulunuyor.

4. St. Florin Katedrali – Ülke gibi katedral de küçük ve sevimli. Ana meydan, meclis binası, müze ve alışveriş yerlerine çok yakın. Bu nedenle ziyaret etmesi de çok kolay.

5. Gutenberg ŞatosuŞehri ve Alpleri yukarıdan görebileceğin, harika kareler yakalayabileceğin Gutenberg Şatosu genellikle halka kapalı. Bazı günler ziyarete açılıyor ama şatoya çıkan yol ve şato girişi oldukça güzel.

6. Malbun’da Kayak – Malbun, kayak tatili için mükemmel bir yer. Kayak ve board pistleri sakin ve rahat, oteller güzel ve mütevazi.


Vaduz Gezi ve Fotoğraf Rehberi
Gutenberg Şatosu

Yemek -Vaduz Gezi ve Fotoğraf Rehberi

Çok fazla özel yemeği olmayan Lihtenştayn’da, premier tatlı Fondü. Peynir ve çikolata fondülerini denemeden ülkeden ayrılmamak gerek.

İpuçları Vaduz Gezi ve Fotoğraf Rehberi

Pahalı bir ülke olan Lihtenştayn’a şayet araç ile gitmediysen, toplu taşım için günlük kart almak mantıklı. Bu kart ile belediye otobüslerinden sınırsız faydalanabilirsin. Bisiklet için coğrafi yapı çok uygun değil.

Vaduz Hava Durumu Bilgisi İçin TIKLAYIN!

GECE HAYATI

Burada Gece hayatı oldukça sakin. Birkaç bar ve otel dışında çılgın eğlencelerin ülkesi değil Lihtenştayn.

ZÜRiH GEZi VE FOTOGRAF REHBERi için TIKLAYIN!

DİĞER ŞEHİR REHBERLERİ İÇİN BURAYI TIKLAYIN!


ANASAYFA © Copyright Kivanc Turkalp Photography, 2016-2021

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.