İzmir İnstagram Fotoğraf Çekimi

Izmir Instagram Fotoğraf Çekimi

İzmir İnstagram'Fotoğraf Çekimi, İzmir Sosyal Medya Fotoğrafçılığı, İzmir Fotoğrafçı

Sosyal Medya‘da gezinirken, çok sayıda muhteşem ve çarpıcı fotoğraf görmek artık alışılmadık bir şey değil. Ancak bunlardan Çoook daha fazla, sıradan, basit, hatta bıktığımız tarzda fotoğrafları görüyoruz ve hızlıca geçiyoruz.

Sosyal Medya’da takipçileriniz üzerinde uzun süreli bir etki bırakmak önemlidir. Bu etki için, çoğunluktan sıyrılmanız gerekiyor. Buna ulaşabilmek için ise yüksek kalitede ve farklı bakış açısı ile çekilmiş fotoğraflar istemeniz çok mantıklı.


“Olumlu bir ilk izlenim bırakmanız için yalnızca tek bir şansınız var.”

Evet, bu eski bir klişedir. Sosyal ağ sitelerinde harcanan zaman hiç bu kadar uzun olmamıştı. Ama bu yüksek hızlı dijital dünyada diğer kişilere ayırabildiğimiz süreler kısıtlı. Bundan dolayı, sosyal medyanın ilk izlenim fırsatları yarattığı günümüzde ilk izlenim için artık gerçekten de tek bir şansımız var.

Daha az el sıkışıyoruz, daha az göz temasına giriyoruz. Ancak daha çok fotoğrafa bakıp, kişileri değerlendiriyoruz.


Izmir İnstagram'a Özel Fotoğraf Çekimi, İzmir Sosyal Medya Fotoğrafçılığı, İzmir Fotoğrafçı

Telefonunuzla Instagram için tüm etkileyici fotoğraflar çekme girişimlerinize rağmen, çoğu zaman fotoğraflar oldukça sıradan, herkesin görmekten sıkıldığı pozlar ve selfiler oluyor. Yada netik sorunu olan, açısı yanlış, karanlık veya pürüzlü fotoğraflar….

Günümüzde insanlar sosyal medyada benzer ve orta kaliteli fotoğrafları görmekten bıktı. Cep telefonuyla çektiğiniz, veya arkadaşınızın fotoğraf makinası ile çektiği birkaç poz sizce yeterli mi? Büyük olasılıkla en iyi Instagram postlarınız bile, sosyal medya hesabınızı öne çıkarmak için istediğiniz farklı, canlı ve mükemmel fotoğraflar olmayacak.


izmir instagram Fotoğraf Çekimi,  İzmir Sosyal Medya Fotoğrafçılığı, İzmir Fotoğrafçı

Ama bu, hedeflediğiniz kaliteli sosyal medya fotoğraflarına ulaşamayacağınız anlamına gelmiyor.

Tek ihtiyacınız olan, Sosyal Medya fotoğraf çekimi deneyimi olan profesyonel bir fotoğrafçıyla çalışmak.

İzmir’de instagram tarzı fotoğraf çekilecek yerler, poz verdirme, konsept belirleme konularında size yardımcı olabiliriz.

Biz, sosyal medya hesaplarınız için instagram’a layık fotoğrafları nasıl hazırlayacağımızı çok iyi biliyoruz.

Mesaj atın, detayları konuşalım! 🙂


Doğru fotoğrafçıyı seçin

Doğru fotoğrafçıyı seçmek biraz dikkatli düşünmeyi gerektirir. Bu nedenle aşağıda son instagram gönderilerimi inceleyebilir, yada hesaptan tüm postlara, storylere ve öne çıkan hikayelere bakabilirsiniz. Lütfen Whatsapp’tan soru sormaktan, beğendiğiniz kareleri paylaşmaktan ve nasıl bir çekim istediğinizi aktarmaktan çekinmeyin. Rahat hissetmek anahtardır. Artı, güvenebileceğiniz bir kişiyle çalışmak, iyi bir çekim ile harika bir çekim arasındaki farkı yaratacaktır! Unutmayın: önemli bir kural olarak, en iyisini seçtiğinizde ödediğinizin karşılığını alma olasılığınız yüksektir!


Nasıl görünmek istiyorsunuz? Ve dikkatini çekmek istediğiniz hedef kitleniz kimler?

Mekan ve kıyafet seçimini yaparken fotoğraflarda nasıl görünmek istediğinizi düşünün ve buna göre seçim yapın. Samimi, seksi, sportif, ciddi, ağırbaşlı, moda ikonu, doğal, karizmatik…

Yüzlerce kişi çekmiş birisi olarak, insanların sürekli kamera önünde olmaya alışkın olmadıklarını biliyorum. Süreç hakkında bilinmezlik nedeniyle gergin olmanız çok normal. Ama hem çekimden önce tüm süreci size açıklıyor olacağım, hem de nasıl görünmek istediğinize bağlı olarak nasıl durmanız, nasıl bakmanız ve nasıl poz vermenizi çekim sırasında açıklayacağım. Eğer hala hafif gerginseniz, başlamadan önce hazır olmanız için beklemeniz iyidir. Harika bir tüyo da şu, çekime en az sevdiğiniz kıyafetle başlayın. Başlangıçta hala hafif gergin ve rahatsız hissedebileceğiniz için, en iyi kıyafetleri sonlara doğru saklamak mantıklıdır 🙂


Son Instagram Gönderileri

Güncel instagram gönderilerimi aşağıda bulabilirsiniz. Yapacağımız çekimin kalitesini instagram gönderilerini inceleyerek, tahmin edebilirsiniz. Tüm fotoğraflar için BURAYI tıklayın.Nasıl Giyinmek Gerek?

Tabi tamamen konsepte bağlı olarak değişmekle beraber genel olarak düz renkler giymenizi tavsiye ederim. Desenler dikkat dağıtıcı olabilir ve bu da ilgiyi fotoğrafın en önemli kısmından uzaklaştırır: Yüzünüz!

izmir instagram Fotoğraf Çekimi,  İzmir Sosyal Medya Fotoğrafçılığı, İzmir Fotoğrafçı

Spagetti kayışları veya çılgın çapraz şal/bluz şeyleri kullanmayın. Yaka ve yaka çevresinde ilgi çekici şeyler olan gömlekleri seçin. En az 3 – 5 kıyafet seçeneği getirin. Kadınlar saç, makyaj konusunda esnek olup, birkaç pozda değiştirilebilir seçenekler seçebilirler.

Sosyal medyada aynı kıyafet ile farklı yerlerde birçok post atmak saçma olacağından, farklı kıyafetler, aksesuarlar, hobilerinizle ilgili detaylar getirin. Kıyafet değişimini en yakın butik veya cafede yapabilirsiniz.

Bilginize: Facebook 2 × 3 kırpma oranını destekler, bu da tüm resmi gösterecekleri anlamına gelir. Twitter ve Gravatarlar ise 73×73 piksel veya 48×48 piksel kare en boy oranını kullanır. Sizin veya Twitter’ın görüntüyü bir kareye sığacak şekilde kırpacağını unutmayın. Tinder’da oran 7:10 dur. Instagramda ise 1:1 veya 4:5 tir. Bunları göz önünde bulundurmak, fotoğrafınızın sosyal medyadaki varlığımızla iyi düşünülmüş şekilde temsil edilmesini sağlar.


Herşey Sizin İsteğinize Göre… – Izmir Instagram Fotoğraf Çekimi

Her fotoğraf Konseptimiz Size Özel ve Opsiyoneldir. Yani değişiklikler yapabilir, programı esnetebilirsiniz.

Izmir Romantik Fotoğraf Çekimi

İsteğinize Göre


Esnek Lokasyon

Yer ve mekanı Siz belirleyebilir, yada bana bırakabilirsiniz. Farklı lokasyonlarda çekim yapabiliriz.

Esnek Çekim Süresi

Minimum 1 saatten, maks 6 saate kadar çekim süresi

Fotoğraf ve/veya Video

İsterseniz sadece Fotoğraf çektirebilir, dilerseniz kısa Video Klipler de ekletebilirsiniz.

Opsiyonel Edit & Retouch

Fotoğraflarda hoşunuza gitmeyen noktalar mı var?
İsteyin, hemen değiştirelim…

Dijital veya Baskı

Fotoğrafları isterseniz Dijital olarak yada Albüm ile teslim ederiz. Tamamen isteğinize bağlı.

Kıyafetler, Aksesuarlar, Saç

Farklı Kıyafetler getirebilirsiniz. İstediğiniz aksesuarları kullanabiliriz. Spor aletleri getirebilir, makyaj yenileyebilir, balon, çiçek gibi objelerle çekimi renklendirebilirsiniz.


Sadece harika bir fotoğrafçıya değil, sizin için doğru fotoğrafçıya sahip olmak, işinize ve sosyal medyadaki enerjinize yardımcı olacaktır. Doğru fotoğrafçıyla yukarıdaki teknikleri kullanarak, kapıları açmaya ve ilişkiler kurmaya yardımcı olacak imajı yakalayabileceğinizi düşünüyorum.İzmir’de En az 1 saatlik fotoğraf ve video çekimi yapıyoruz. Makul fiyatlarla Profesyonel Bir Fotoğrafçıya Çekim yaptırmak ve Kaliteli fotoğraflara sahip olmak için

Whatsapp’tan ulaşın, detayları konuşalım :)…


Çekim Sonrası Yorumlar

“İzmir’de yaşamama rağmen çekim açıları, mekanlar ve fotoğraf kalitesiyle beklentimin üstündeydi. Dergi kapağı olabilecek kareler çıktı. Alp ise tam bir profesyonel ama aynı zamanda sıcak kanlı ve seviyeli. Eğer İzmir’deyseniz kesinlikle deneyin!” – Demet A., İzmir

“Enerjisiyle çekimi eğlenceli bir hale getirdi. Detaylara dikkat ederek harika fotoğraflar çekti. Kıvanç Bey hem çok profesyonel, hem de çok güler yüzlü. Çok eğlendik çekimlerde. Kesinlikle kendisini tavsiye ediyorum!” – Büşra Umay, İzmir

Bu deneyimi kaçırmayın!!! Kıvanç Alp çok yetenekli ve fotoğraf çekiminden ne istediğinizi gerçekten önemsiyor. Fiyat kaliteye göre makul çünkü Kıvanç tam bir profesyonel. İzmir’de en iyisi:)” – Haluk Atilla, İzmir

“Kız arkadaşımla çekim yaptırdık. Fotoğraf çekimimiz gerçekten eğlenceli bir deneyim oldu. Kendimizi sadece ünlüler gibi hissetmedik, aynı zamanda fotoğraflar harika çıktı ve günün sonunda bize gönderdi. Çekim sırasında fotoğrafların arasında çektiğini fark etmediğimiz kısa bir video bile ekledi. Fotoğraflar için harika fikirleri vardı ve çok yardımseverdi. Başka ülkelerde bu tür çekimler yaptığını öğrendik. İzmir’de yeniden çekim yapmayı umuyoruz. Rezervasyon yapmaktan çekinmeyin!” – Burak Uslu, Hannover – AlmanyaDiğer Fotoğraf Konseptleri

Moda StiliSokak Tarzı Spor Stili Romantik Çift
İş HayatıSporcu Bekarlığa VedaDüğün
Nişan Evlilik TeklifiEvlilik Yıldönümü Aile

Copyright © 2016-2022 Kıvanç Türkalp Fotoğrafçılık